Четвер, 02 лютого 2023 10:55

Поширюючи правду про російську агресію та Україну Рекомендовані

Російське вторгнення в Україну у лютому минулого року не залишило байдужим нікого. Німеччина стала однією із тих держав, де громадянське суспільство виявляє значно більшу активність та рішучість, аніж чимало з її політиків. А німецькі університети, зокрема партнери ЧНУ імені Юрія Федьковича, від перших днів надають гуманітарну допомогу Україні й українцям, тим самим висловлюючи свою підтримку нашій державі.

Під час стажування докторантки кафедри політології та державного управління, наукової співробітниці НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича Наталії Нечаєвої-Юрійчук в Оснабрюцькому університеті питання російської агресивної зовнішньої політики стали визначальними для обговорення. Про них йшла мова під час проведення нею блок-семінару на тему "Виклики світовій безпеці у світлі російської агресії проти України". Під час занять студенти разом із викладачем обговорили особливості геополітичних трансформацій у минулому столітті, сутність зовнішньої політики Російської імперії, СРСР та сучасної Росії, визначивши спільні цілі та інструменти, використовувані названими державами у спробах встановити світове домінування.

Також науковець взяла участь у проведенні круглого столу "Дезінформація як політична стратегія: Європа після 2014 року", присвяченого обговоренню дезінформаційних наративів, що їх поширює РФ як в Україні, так і в країнах ЄС. Обговоренню ролі Європейського Союзу у сучасній російсько-українській війні було приділено увагу під час проведення семінару "ЄС та міжнародна система", на який Н. Нечаєва-Юрійчук була запрошена як гостьовий лектор.

Війна викликала також небувалу міграційну хвилю з України, тож під час зустрічі з доктором Френком Дювалом з Центру дослідження міграцій було обговорено питання захисту біженців та внутрішньо переміщених осіб, наголошено, що приймаючі громади у різних державах зіштовхуються з спільними викликами і проблемами, які потребують скоординованих зусиль для свого вирішення.

Про можливості німецько-української взаємодії у рамках партнерства між нашими університетами йшла мова і під час зустрічей з професорсько-викладацьким складом університету, найперше, з добрим другом України професором Ульріхом Шнекенером, який разом з проф. Анатолієм Круглашовим ініціювали партнерство наших університетів.

Такі зустрічі та проведені заняття сприяють кращому розумінню нашими європейськими партнерами ситуації в Україні та необхідність її всебічної підтримки у боротьбі з російськими загарбниками. 

 

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна