Вівторок, 07 березня 2023 09:03

Разом до перемоги Рекомендовані

Упродовж тижня делегація з України у складі Михайла Павлюка, заступника голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н., Сергія Гакмана, к.і.н., доцента, заступника директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, віце-президента БФ «Суспільні ресурси та ініціативи», Лідії Смоли, політолога, психолога, д.політ.н., професора Національного технічного університету України «Політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського», екс-радника Секретаря РНБО, екс-радника Міністра оборони України, Наталії Нечаєвої-Юрійчук, к.і.н., докторантки кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, Сергія Луканюка, начальника відділу міжнародних зв’язків ЧНУ імені Юрія Федьковича, Алли Макух, керівника ГО Всеукраїнський громадський рух матерів та родичів учасників АТО «Берегиня», представника уповноваженої Президента України з питань захисту прав та свобод захисників України та інших відвідала Румунію з метою участі у насиченій програмі наукових і публічних заходів, приурочених до початку широкомасштабної збройної агресії Росії проти України.

У вівторок, 28 лютого, відбувся круглий стіл у Парламенті Румунії «Рік війни в Україні – початки, еволюція та перспективи», організований Союзом України Румунії. Під час його проведення були обговорені питання руйнівного впливу російської агресії на світову безпеку в цілому, наголошено на важливості мобілізації сил демократичних держав у протистоянні агресору та забезпеченні активної підтримки України, насамперед військової та гуманітарної у її боротьбі проти Росії. Українці – учасники круглого столу, подякували румунській стороні за її системну підтримку України.

Пам’ятні заходи на роковини початку російської агресії проти України відбулися у м. Констанца 2 березня у приміщенні Повітової бібліотеки «Іоан Н. Роман». Круглий стіл проходив у двох тематичних напрямках: 1. Україна. Рік опору і страждань. 2. Україна-Румунія. Рік підтримки та солідарності. Практичний приклад: Констанца. Питання взаємодії України та Румунії в контексті війни та безпекових викликів сьогодення були уважно проаналізовані учасниками обговорення. Питання та відповіді стосувалися різних аспектів широкомасштабної війни як в Україні, так і в Європі.

І у Парламенті Румунії, і у м. Констанца відбулася презентація фотовиставки «Війна очима дітей», організованої ГО «Центр політичних наративів демократії» (Україна) у співпраці з державною установою Республіки Польща Центр Юліуша Мірошевського (Mieroszewski Centre) та за сприяння Союзу українців Румунії та мерії Муніципія Констанца й Благодійного фонду «Суспільні ресурси та ініціативи» (Україна). Ці та інші проведені заходи допомагають зміцнити українсько-румунське партнерство, роблять свій позитивний внесок у посилення підтримки нашої держави в критичний для неї період історії. 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна