Субота, 25 березня 2023 15:20

Україна – НАТО: перспективи єдності Рекомендовані

Експертний круглий стіл «Взаємовідносини Україна – НАТО: перспективи вступу до Альянсу», який відбувся у Чернівцях 23 березня, зібрав науковців, експертів, практиків у стінах Чернівецької обласної ради. З вітальним словом до учасників звернулися перша заступниця начальника Чернівецької обласної військової (державної) адміністрації Альона Атаманюк та заступник голови Чернівецької обласної ради, к.політ.н. Михайло Павлюк. Спрямовували обговорення модератори заходу - заступник директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації, к.і.н., доцент Сергій Гакман та завідувач кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій ЧНУ імені Ю. Федьковича, д.політ.н. Віталій Макар.

Імпульсні доповіді професора кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій, професора Сергія Федуняка та голови підкомітету з питань інтеграції України до НАТо Веровної Ради України Марії Іонової окреслили широке коло питань для обговорення і задали тон наступним обговоренням. Доповідачі акцентували увагу присутніх на сучасних викликах міжнародній системі безпеки, проаналізували міждержавну взаємодію у форматі США – Україна – Китай – Росія, висловили свої погляди на перспективи подальшої інтеграції України до Північноатлантичного альянсу.

Завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Ю. Федьковича професор Анатолій Круглашов звернув увагу на особливості інтеграції нашої держави до НАТО у контексті як загальнонаціональної політики, так і з позиції регіональних вимірів цього процесу. А.Круглашов також наголосив на важливості уваги української влади до освітньо-інформаційного та науково-експертного компонентів інтеграційних процесів.

Виступи на круглому столі були присвячені різним аспектам інтеграційного поступу нашої держави до майбутнього членства у НАТО, від національних до регіональних здобутків та викликів. Доцентка кафедри політології та державного управління Наталія Стрельчук окреслила основні здобутки Центру євроатлантичної інтеграції та безпеки ЧНУ від початку його створення, запропонувала посилити взаємодію різних структур та інституцій у регіоні у даному напрямку. Баченням окремих проблем і ще нереалізованих можливостей євроатлантичної інтеграції України поділилася докторантка кафедри політології та державного управління Наталія Нечаєва-Юрійчук.      

Дискусія щодо викликів та перспектив атлантичного поступу України виявилася глибокою й доволі, вона допомогла виявити ті майбутні кроки та означити обсяг роботи, який Україні необхідно виконати на шляху до повноцінного членства в Альянсі. Однак, як зазначила у своєму виступі Наталія Житарюк, заступниця начальника Міжрегіонального управління НАДС у Чернівецькій, Івано-Франківській та Тернопільській областях, наша область віддавна є активною у реалізації курсу на євроатлантичну інтеграцію і має здобутки й практики, якими може поділитися з іншими регіонами України.

 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна