Неділя, 02 квітня 2023 22:13

Порівняльний аналіз освітніх політик Рекомендовані

Сучасний кризовий стан нашого світу породжує нові вимоги до освітніх політик і практик, необхідність не тільки їх аналізу науково-педагогічного, але й політологічного осмислення.

Вдала спроба здійснити таке дослідження була здійснена у Молдові, результати якого втілилися в успішний захист дисертації, поданої на здобуття ступеня доктора філософії (політичні науки) громадянки Ізраїлю Дасан Ал Фахел. Її роботою на тему «Фінляндія та Ізраїль: компаративний аналіз стратегій освітньої політики» керував проф. Симеон Рошка. До складу комісії з захисту дисертації в Молдовський державний університет (а саме – його Інституту публічного управління) було запрошено як рецензента (офіційного опонента) Анатолія Круглашова. професора, зав. кафедри політології та державного управління ЧНУ, директора НДІ європейської інтеграції імені Юрія Федьковича.

Вагомий позитив дисертації, що її авторка не обмежилася вивченням освітніх політик і практик двох країн, але також зверталася до аналізу досвіду США, Канади, Сінгапуру та Молдови. Цінне для успіху роботи, що дисертантка має значний досвід практичної роботи, зокрема в Міністерстві освіти Ізраїлю. Під час захисту відбулася зацікавлена та предметна наукова дискусія, з висловленням зауважень і рекомендацій й з аргументованими відповідями на них. Найбільшим досягненням цієї праці стала низка добре обґрунтованих пропозицій щодо реформування освітніх політик в Ізраїлі та Фінляндії, а також у Молдові. Ситуація в останній найбільш близька і зрозуміла і нам, українським освітянам.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна