Вівторок, 04 квітня 2023 18:13

 Переосмислюючи Східне партнерство Рекомендовані

31 березня – 1 квітня 2023 року в столиці Молдови відбулася міжнародна наукова конференція Жана Моне на тему: «Східне партнерство  – до спільноти демократії та розвитку». Її організатором став Центр досконалості Жана Моне Молдовського державного університету. Він працює на базі Інститут публічного управління МДУ під керівництвом проф. Людмили Рошка.

На запрошення партнерів нашого університету відгукнулися також чернівецькі науковці. На пленарному засіданні конференції з вітальним словом і доповіддю «Шанси та загрози на спільному шляху України та Молдови до ЄС» виступив проф. Анатолій Круглашов – зав. кафедри політології та державного управління ФІПМВ, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. В доповіді він проаналізував спільне та особливе у процесах європейської інтеграції РМ і України, наголосив на необхідності посилення безпекового спрямування внутрішньої та зовнішньої політики обох країн, підкреслив значення їх солідарних дій як щодо відсічі російській агресії, так і у процесах взаємодії з ЄС. Також на пленарному засіданні виступив із доповіддю про значення соціального капіталу у реформуванні країн регіону випускник кафедри політології та державного управління, кандидат політичних наук Марін Герман, який нині працює лектором у побратимському університеті Штефана Великого у Сучаві.

На секційних засіданнях конференції були висловлені та обговорені низка змістовних доповідей, представлених учасниками конференції. До участі у ній були запрошені відомі чернівецькі дослідники доцент Сергій Гакман і докторантка кафедри політології та державного управління нашого університету Наталія Нечаєва-Юрійчук. Приємно відзначити, що до початку конференції її організатори випустили програму та абстракти доповідей учасників англійською та румунською мовами. А незабаром готуватимуться до випуску друком її Матеріали. Проведення заходу стало ще одним кроком до кращого порозуміння та спільної діяльності українських та молдовських науковців та експертів разом із представниками інших європейських країн. А його проведення в умовах російсько-української війни підтвердило позитивну динаміку розвитку партнерства нашого університету з провідним університетом Молдови. 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна