Субота, 13 травня 2023 20:10

«Безпекові виміри інтеграційних процесів: роль НАТО і ЄС». Методична студія Рекомендовані

В умовах російсько-української війни перед освітянами стоїть особливий виклик – навчати дітей не лише певному предмету, але й зберегти й підтримати їх в умовах глобальної невизначеності, відкриваючи перед ними перспективи майбутнього. Нині для всі нас питанням номер один є питання безпеки, адже воно стосується кожного в Україні. І хоча курс нашої держави на європейську та євроатлантичну інтеграцію спрямований на формування безпечного простору для всіх наших громадян й держави в цілому, необхідно віднаходити кращі шляхи донесення фактів і знань про ці процеси до підростаючого покоління.

Методична студія «Безпекові виміри інтеграційних процесів: роль НАТО і ЄС» зібрала у віртуальній аудиторії вчителів історії, правознавства, громадянської освіти, педагогів-організаторів з усіх громад Чернівецької області. Її проведення забезпечили НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича разом із кафедрою міжнародних відносин та суспільних комунікацій ЧНУ імені Юрія Федьковича, за сприяння Інституту післядипломної педагогічної освіти Чернівецької області. Метою заходу було професійне обговорення особливостей викладання історії та сучасних тенденцій євроінтеграційних та євроатлантичних процесів у контексті викликів безпеці.

У своїх виступах науковці університету запропонували звернути увагу на підтримку євроатлантичних устремлінь нашої держави західними партнерами, зокрема, Польщі (д.політ.н., проф. Макар В.Ю.), безпековий та миротворчий потенціал ЄС в умовах російсько-української війни (д.політ.н., проф. Круглашов А.М.), роль та місце НАТО у безпековій матриці громадян держав-учасниць Альянсу та України (д.політ.н., проф. Ротар Н.Ю.), сучасне розуміння безпекових викликів і загроз, зокрема в інформаційній площині (к.і.н., докторантка Нечаєва-Юрійчук Н.В.) та також перспективи України в умовах геостратегічної турбулентності (д.і.н., проф. Фісанов В.П.).

Обговорення цих питань – важливий крок до розробки спільних навчально-методичних рекомендацій для освітян з викладання історії та сучасного стану європейської та євроатлантичної інтеграції нашої держави. Проведення заходу спрямовували його співорганізатори – проф. Анатолій Круглашов і д.політ.н. Віталій Макар. Учасники студій висловили щиру вдячність організаторам і промовцям онлайн методичних студій.    

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна