Середа, 28 червня 2023 17:55

Комунікація у часи (полі)криз та цифрових трансформацій Рекомендовані

Війна, пандемія Covid-19, не кажучи вже про фінансову, економічну, міграційну та інші кризи, – це випробовування для мільйонів людей у різних куточках світу. І від ефективності політичних і соціальних комунікацій залежить їх життя та безпека. Про комунікаційні проблеми й виклики сьогодення йшла мова на міжнародній конференції «Комунікація у часи (полі)криз та цифрових руйнівних трансформацій», організованій Бухарестським університетом спільно з Інститутом міжнародної журналістики Школи Журналістики І.Скріппа (Університет Охайо, США) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

У конференції взяли участь понад 100 учасників з чотирьох континентів, які обговорювали різноманітні аспекти, у т.ч., етичні, роботи медіа та соціальних мереж, їхнього впливу на процес прийняття політичних рішень тощо.

Серед пріоритетних питань наукового обговорення на передній план вийшла російсько-українська війна. Цей блок питань відкрив своїм виступом на тему «Кремлівська пропаганда як діагноз системної слабкості: уроки російсько-української війни» д.політ.н., професор, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича, Анатолій Круглашов. У доповіді він наголосив на витоках та найбільш суттєвих наслідках російської пропаганди, звернув увагу європейських партнерів на важливість спільних  зусиль з протидії їй.

Роман Пазюк, доцент кафедри журналістики, представив результати спільного дослідження, здійсненого ним разом із Сергієм Луканюком, начальником відділу міжнародних зв’язків нашого університету, аспірантом Сучавського університету. В доповіді йшлося про український досвід протидії російській пропаганді, здобутий у т.ч. завдяки активній участі освітянської спільноти у спільних міжнародних проєктах з медіаграмотності.

Наталія Нечаєва-Юрійчук, к.і.н., докторантка кафедри політології та державного управління, керівник Лабораторії сучасних етнополітичних досліджень НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень, окреслила основні наративи російської пропаганди у європейському просторі та поділилася міркуваннями щодо протидії їх поширенню.

В умовах агресивного ведення інформаційно-пропагандистських спецоперацій (ІПСО) подібні наукової експертні заходи відкривають нові можливості для вироблення ефективних алгоритмів протидії російському агресору. 

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна