Понеділок, 03 липня 2023 18:10

Літня школа у Вроцлаві Рекомендовані

Питання стійкості України, її перемоги та шляху до ЄС хвилюють і наших друзів та партнерів. Тому наприкінці травня цього року у Вроцлавському університеті – партнері  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася міжнародна Літня школа «Україна на шляху до Європи».

 

В ній взяли участь аспіранти та магістранти з українських університетів, які приготували презентації своїх наукових  досліджень та обговорили актуальні питання зміцнення демократичного та європейського розвитку України. Організатором школи став професор Пьотр Сула, а його активними помічниками – команда молодих науковців Вроцлавського університету, зокрема Арсен Яценко та Бачо Курошвілі.

Перед учасниками школи з орієнтаційними лекціями виступили запрошені лектори, зокрема проф. Джон О’Бреннан з Ірландії (Університет Мейнут) Олександр Дем’янчук (НАУКМА), Ігор Гурак (Прикарпатський національний університет імені В. Стефаника).

Проф. Анатолій Круглашов  - зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Ю. Федьковича виголосив доповідь на тему «Україна на шляху до Об’єднаної Європи: долаючи зовнішні та внутрішні виклики та перешкоди». Лекція викликала зацікавлені запитання та жваве обговорення. Приємно відзначити, що в роботі літньої школи взяли активну участь студентка нашого факультету Лілія Вербовецька, а також представниці інших факультетів.  

Лектори школи не лише вислуховували виступи своїх молодших  колег та завали їм запитання, але й забезпечували наукове консультування учасників літньої школи. Спільна робота упродовж тижня збагатила розуміння її учасниками тих процесів, які відбуваються в Україні та навколо неї, особливо у контексті триваючої російської агресії, сприяла зміцненню європейської солідарності в боротьбі нашої держави за своє гідне майбутнє та спільні європейські цінності.

За результатами літньої школи передбачаються  відповідні наукові публікації та подальший розвиток наукової та освітньої співпраці поміж колегами - науковцями ЧНУ та Вроцлавського університету.

Програма літньої школи

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна