Четвер, 06 липня 2023 20:10

Участь в інституційній перевірці Університету в Кагулі Рекомендовані

Співпраця в рамках трикутника Україна-Молдова-Румунія має важливе для нашої держави та суспільства значення. Особливу роль покликані тут відгравати освітні і наукові заклади. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича зробив і продовжує робити чимало для розвитку цього співробітництва.

Новим кроком до розвитку міжуніверситетського співробітництва є участь наших експертів у діяльності Румунського національного агентства із забезпечення якості вищої освіти. Зарубіжним експертом з 2021 року у ньому запрошений професор Анатолій Круглашов – зав. кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. Він уже брав участь раніше в акредитації докторантських програм в університетах Сібіу, Сучави та Ясс. У червні румунське Агентство (ARACIS) запросило його до участі як міжнародного експерта в інституційній акредитації Державного університету імені Богдана Петричейку Хашдеу в Кагулі.

Програма візиту передбачала всебічну перевірку всіх форм діяльності університету – від стану матеріальної бази до освітньої, наукової та міжнародної діяльності тощо. Ця робота у насиченому подіями інтенсивному режимі тривала три дні, з 7 по 9 червня.

Потім експерту необхідно було написати докладний звіт з пропозиціями щодо напрямків вдосконалення роботи університету та рекомендаціями щодо його акредитації. В разі позитивного рішення Агентства, Кагульський університет отримує важливі переваги в освітньому просторі Об’єднаної Європи. А досвід акредитації та всебічного вивчення діяльності університету, з яким наш університет вже пов’язують певні міжнародні проєкти, має значення як для подальшого поступу зовнішніх зв’язків ЧНУ імені Ю. Федьковича, так і врахування цього досвіду у нашій власній роботі на власну європейську та світову перспективу.  

До того ж, Молдові і Україні необхідно тісніше співпрацювати як у безпековому вимірі, так і щодо ефективної координації свого подальшого наближення до вступу в ЄС. На цьому на підсумкових зустрічах в Кагулі з керівництвом і співробітниками університету на чолі з ректором професором Сержіу Корня окремо наголосив професор Анатолій Круглашов.

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна