П'ятниця, 29 вересня 2023 20:37

Російсько-українська війна: поточні виклики та перспективи Рекомендовані

26 вересня 2023 р. у Бухаресті відбувся українсько-румунський симпозіум «Наслідки повномасштабної російської агресії проти України: досвід для нової системи безпеки на континенті», організований спільно Союзом Українців Румунії, ГО «Центр політичних наративів демократії» та БФ «Суспільні ресурси та ініціативи». В рамках симпозіуму відбулася презентація дослідження відомого українського політичного експерта, доцента Національного технічного університету України «КПІ ім.І.Сікорського» Євгена Магди «Російсько-українська війна: 500 днів викликів та змін». У своїй презентації експерт означив основні уроки та наслідки 500 днів російсько-української війни, які знаходять відображення як у міжнародних відносинах, так і у внутрішній та зовнішній політиці України.

Основні напрямки дискусії, яка відбулася на заході: 1) Деконструкція російського неоімперіалізму: механізми міжнародного права та політичного реагування; 2) Українсько-румунські взаємини на тлі російської агресії: Quo vadis?

У симпозіумі взяли участь Надзвичайний і Повноважний Посол України в Румунії Ігор Прокопчук, депутати Парламенту Румунії – лідери етнічних спільнот, що проживають у Румунії, науковці, експерти, лідери думок з Румунії та України. Кафедру політології та державного управління ФІПМВ ЧНУ та НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень імені Юрія Федьковича представила доцентка Наталія Нечаєва-Юрійчук. У своєму виступі вона окреслила важливість посилення стійкості румунського суспільства до російської дезінформації та пропаганди та тіснішої взаємодії між Румунією та Україною.

У подальших планах – спільні наукові та науково-прикладні проєкти, спрямовані на аналіз інформаційного простору наших держав та розробку спільних дій з протидії інформаційній агресії Росії.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна