Понеділок, 09 жовтня 2023 08:38

Аналізуємо досвід – розбудовуємо ефективну взаємодію Рекомендовані

Понад півтора роки Україна протистоїть повномасштабній російській агресіії. Демократичний світ робить усе можливе, щоб підтримати нашу державу на шляху до Перемоги. Серед тих, хто одними з перших почали надавати системну підтримку Україні – партнери нашого університету, зокрема Педагогічний університет м. Людвіґсбург, що у Німеччині.

5 жовтня 2023 р. кафедра історії Педагогічного університету Людвіґсбурга (доктор Дітріх Холгер) ініціювала проведення лекції для німецьких та українських студентів з актуальних політичних питань. Лекція «Німеччина – Україна: сучасний досвід спільного захисту демократії», проведена Наталією Нечаєвою-Юрійчук, доцентом кафедри політології та державного управління, науковим співробітником НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень  ЧНУ імені Юрія Федьковича, зібрала студентів трьох університетів – Педагогічного університету м. Людвіґсбург, Університету Оснабрюк та ЧНУ імені Юрія Федьковича. Сучасні технології дозволили студентам кафедри історії (Педагогічний Університет Людвіґсбургу), кафедри політології та державного управління (магістри ОП «Політологія» та ОП «Публічне управління та адміністрування»), кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій (магістри ОП «Міжнародна інформація») та кафедри англійської мови (середня освіта (англійська мова та література)) ЧНУ імені Юрія Федьковича, а також магістерської програми «Конфліктологія та миробудівництво» (Університет Оснабрюк) зустрітися у спільному просторі у змішаному форматі (наживо та онлайн). На зустрічі обговорили питання українсько-німецької взаємодії від часів Помаранчевої революції, проаналізували зміни зовнішньої політики обох держав, поділилися досвідом організації допомоги та підтримки Україні в її боротьбі з російською гідрою (про це розповіла магістрантка ФІПМВ Каріна Гродецька). Під час питань і відповідей з’ясували особливості розвитку політичної ситуації у Німеччині, позиції провідних політичних партій та їх перспективи на наступних парламентських виборах. Сучасний світ динамічно змінюється і від нашої згуртованості й здатності разом вибудовувати безпековий простір залежить спільне майбутнє.

  

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна