Вівторок, 10 жовтня 2023 14:08

Перспективи подальшого розширення  ЄС: бачення з України Рекомендовані

     Наприкінці минулого тижня, в ірландському університеті Мейнут (партнер нашого університету в консорціумі університетів Аґрус) пройшов  міжнародний семінар, присвячений перспективам подальшого розширення ЄС. В ньому взяли участь науковці, що представляли Україну та країни Західних Балкан – кандидатів на вступ до ЄС. Організатором семінару виступив професор Джон О. Бренанн зі своїми колегами з Центру європейських та євразійських студій Інститут соціології Університету Мейнут.

    На запрошення директора Центру відгукнулися посли Румунії та Болгарії, Молдови та України. Україну представляла і виступали з офіційною позицією нашої держави щодо євроінтеграційних процесів Надзвичайна і повноважна посол нашої держави в Ірландії пані Лариса Герасько.

      До участі в семінарі було запрошено з експертною доповіддю проф. Анатолія Круглашова – зав. кафедри політології та державного управляння ФІПМВ, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У своєму виступі він проаналізував пройдений нашою країною шлях євроінтеграції, її сучасний стан в умовах триваючої російсько-української війни. Висловив оцінки тим перешкодам, які необхідно подолати Україні та ЄС, щоби процеси його розширення були успішно завершеними в досяжній перспективі. Окремо доповідач наголосив на трансформації ролі України зі свого роду периферії Європи на державу, яка героїчно захищає як свою майбутність, так і ЄС. Доповіді та дискусії на семінарі мали змістовний та спрямований у спільне європейське майбутнє характер, що дуже важливо для підтримки нашої країни в її тяжкій боротьбі за Перемогу та власну демократичну прийдешність.  

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна