Вівторок, 17 жовтня 2023 09:14

Аналіз сучасних міжнародних процесів: конференція в Ораді Рекомендовані

          Наші добрі партнери – колеги з Університету Ораді (Румунія) відзначили 11 – 13 жовтня 2023 р. двадцятиріччя заснування Європейських студій та створення програми вивчення міжнародних відносин у своєму університеті Міжнародною науковою конференцією. Факультет історії політології та міжнародних відносин, зокрема кафедру політології та державного управління, а також НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень нашого університету румунськими партнерами з Ораді пов’язують не тільки досить давні, але й плідні творчі і насамперед дослідницькі інтереси. Разом виконано не один європейський проєкт, проведено низку спільних наукових, експертних і освітніх заходів.

        Наукова конференція зібрала у змішаному форматі дослідників із багатьох країн Європи та світу. Йшлося переважно  не про ювілейне, а про поточні гострі проблеми міжнародних відносин і розвитку Євросоюзу. На конференцію були запрошені також окремі науковці нашого університету.

        Професор Анатолій Круглашов, зав кафедри політології  та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень, виступив з доповіддю на тему «Тектонічні зрушення: зміни в геополітичному та цивілізаційному позиціонуванні західних нових незалежних держав», в якій охарактеризував ключові тенденції розвитку пострадянських держав, насамперед України та Молдови, їх стосунки з ЄС та НАТО та ставлення до російської агресивної політики.

           Професор Володимир Фісанов, професор кафедри міжнародних  відносин та суспільних комунікацій, представив свій погляд на тему «ЄС під впливом анархічних викликів: чи можлива його нова геостратегічна роль в умовах триваючої фрагментації?».

          Спілкування на конференції мало відкритий характер і дозволило охопити широку палітру сучасних проблем світопорядку та місця в його формуванні окремих європейських та інших країн. За підсумками конференції плануються наукові публікації у рейтингових виданнях.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна