Понеділок, 30 жовтня 2023 14:46

В основі безпеки – захист інтересів людини та суспільства   Рекомендовані

       Безпека людини – безпека суспільства – безпека держави. Такою є логіка побудови системи захисту національних інтересів у демократичних державах.  Пошуку науково-обґрунтованих відповідей на гострі питання регіональних і глобальних загроз була присвячена робота Міжнародної конференція «Безпека людини та суспільства в демократичній державі», яка відбулася 27 жовтня у столиці Республіки Молдова місті Кишиневі. Поважний захід зібрав у змішаному режимі науковців й експертів у сфері безпекових студій з різних держав світу, насамперед з країни Центрально-Східної Європи.

      Україну представляли науковці кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича. Професора Анатолія Круглашова, зав. кафедри політології та державного управління, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень  було запрошено на відкритті заходу до виступу із вітальним словом. Він звернув увагу на важливість спільного євроінтеграційного поступу та протидії викликам та загрозам з російської сторони з боку України та Молдови. Пізніше у своїй доповіді науковець наголосив на особливій ролі освіти, необхідності розвитку її безпекових компонентів у формуванні свідомого громадянина демократичної держави.

        Також у конференції взяла участь доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІ ЄІРД Наталія Нечаєва-Юрійчук. Її доповідь була присвячена європейському досвіду протидії дезінформації та пропаганді. Науковці вносили науково-практичні рекомендації щодо вирішення актуальних питань безпеки у власних країнах, та Європі та світі в цілому.  Приємно відзначити, що організатор конференції – професор нашого партнерського Молдовського державного університету Людмила Рошка забезпечила вихід друком матеріалів  конференції ще до її початку.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна