Вівторок, 14 листопада 2023 18:16

Осмислення уроків і перспектив російсько-української війни Рекомендовані

      Румунія є однією з європейських держав,  яка безпосередньо відчуває загрози російської агресії і тому намагається бути активно залученою до допомоги Україні в нашій боротьбі за власне та європейське майбутнє. Проблемам осмислення витоків, ходу та можливих сценаріїв завершення  російсько-української війни була присвячена поважна міжнародна наукова конференція в столиці Румунії – Бухаресті «20 місяців після російського вторгнення в Україну. Що зроблено? Що потрібно зробити. Де кінець?», організований Румунським центром російських студій (Бухарестський університет, Румунія), Інститутом Фрітьофа Нансена в Осло (Норвегія) та Інститутом Дунайського регіону та Центральної Європи з Відня (Австрія). На конференції були представники понад 20 різних країн, яких об’єднало прагнення не лише досліджувати проблематику у російської агресії, але й бажання знайти шляхи  до належної підтримки України в її героїчній, але й виснажливій боротьбі.

        На заході було поважно представлено українських дослідників з Києва, Одеси, Миколаєва та інших наукових центрів. Ключовим доповідачем на конференцію було запрошено проф. Анатолія Круглашова, зав. кафедри політології та державного управління, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. Він виступив з доповіддю на тему «Україна та ЄС: смертельна сутичка з російськими ретроімперськими зазіханнями», в якій розкрив як причини війни, так і основні риси російської внутрішньої та зовнішньої політики, а також запропонував певні кроки до зміщення європейської та євроатлантичної солідарності в протидії російської агресії.

            Також доповідач брав активну участь в інших заходах конференції, зокрема в круглому столі, присвяченому 70-річчю заснування Інституту дунайського регіону, який неодноразово був партнером нашого університету та його співробітників у проведенні важливих міжнародних заходів. Обмін думками та баченням перспектив завершення війни в Україні був глибоким і різнобічним. За підсумками конференції планується опублікувати її матеріали в одному з поважних європейських видань.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна