Вівторок, 14 листопада 2023 20:25

Євроінтеграційний поступ України в умовах війни: роль академічних та громадських спільнот Рекомендовані

       8 листопада 2023 року Україна отримала позитивну відповідь від Європейської Комісії щодо початку переговорного процесу про вступ нашої держави до ЄС. Прогнозованими були висловлені нею технічні зауваги та рекомендації. Попри надважкі умови повномасштабної війни на власній території Україна досягла значних успіхів на своєму євроінтеграційному шляху. І особливу роль у даному процесі відіграють науково-освітні кола.

         Про це йшла мова під час міжнародної науково-практичної конференції «Європейська інтеграція України в умовах війни Росії проти України: роль академічних та громадських спільнот». Конференція була організована Українською Асоціацією викладачів та дослідників європейської інтеграції та Рівненським державним гуманітарним університетом у співпраці з національним ЕРАЗМУС+ офісом в Україні. Під час конференції обговорювалося широке коло питань, зокрема, історичні, політико-правові, інституційні, гуманітарні, ціннісні аспекти європейської інтеграції України в умовах війни Росії проти України.  

          Кафедру політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича та НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень представляла доцент Наталія Нечаєва-Юрійчук, яка виступила з доповіддю на тему «Етнополітичні відносини в Україні в часи війни: євроінтеграційний вимір». Під час виступу дослідниця наголосила на важливості конструктивного міждержавного діалогу, зорієнтованого на подолання геополітичних стереотипів минулого та формування нового безпекового простору у Європейському регіоні.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна