П'ятниця, 17 листопада 2023 09:56

Регіональна стійкість в умовах війни: публічний діалог Рекомендовані

Міжнародна конференція «Стійкість, розвиток військової спроможності на рівні співпраці НАТО – ЄС для вироблення стратегії безпеки у Чорноморському регіоні», організована Генеральним штабом Румунії 14-15 листопада цього року, зібрала дипломатів, військових, експертів та науковців із різних держав у Бухаресті. Серед питань, винесених для обговорення найбільшу увагу привернули такі, як, наприклад: нові підходи до військового лідерства на стратегічному та операційному рівні, інструменти перемоги у військових діях, перспективи сучасної війни та військового протистояння в умовах безпекового середовища 21 століття, система стримування та захисту на східному флангу НАТО тощо. Особливе місце у доповідях практично всіх учасників посіла російсько-українська війна як ключова детермінанта сучасного геополітичного розвитку Європи та світу.

У роботі конференції, разом із деякими іншими українськими науковцями та експертами, взяла активну участь доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук з темою доповіді «Безпекові детермінанти розвитку Центрально-Східної Європи в контексті російсько-української війни». У своєму виступі вона зокрема наголосила на важливості належного усвідомлення природи російського колоніалізму та імперіалізму та необхідності спільної дії у протидії агресору. Такі заходи є дуже важливими для зміцнення перспектив перемоги України. 

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна