Понеділок, 20 листопада 2023 09:12

Чорноморський регіон в час загроз і протистояння Рекомендовані

Аналіз безпекових викликів і загроз разом із пошуком засобів формування безпекового простору у регіоні Чорного моря став змістом науково-експертних дискусій під час міжнародної конференції «Чорне море. Війни та гегемони», яка відбулася у м. Констанца (Румунія) 16 листопада 2023 року. Організована Асоціацією «Чорне море», конференція зібрала учасників з Румунії, України, Польщі, Грузії, Молдови та Туреччини. Серед обговорюваних проблем домінували питання російсько-української війни та її впливів на регіональну стабільність, нової безпекової архітектури Чорноморського регіону, регіональних конфліктів, їх роль і наслідків, інші питання сучасної геополітики.

У конференції взяла участь делегація з України у складі Євгена Магди, політолога, директора Інституту світової політики, Сергія Гакмана, заступника директора Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації та Наталії Нечаєвої-Юрійчук, доцента кафедри політології та державного управління наукової співробітниці НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. Виступ Н. Нечаєвої-Юрійчук був присвячений безпековим викликам і потенціалу спільної відповіді держав Чорноморського регіону російському агресору.

Питання безпеки Чорноморського регіону є предметом міждержавного діалогу, що здійснюється на різних рівнях: від політичного до науково-експертного. Важливо те, що в умовах російського наступу на Україну у міжнародних заходах, присвячених проблемам безпеки, беруть участь представники різних сфер, у т. ч., політики, військові, науковці, громадські діячі тощо. Це засвідчує необхідність вирішення безпекових проблем спільними зусиллями світової спільноти.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна