Середа, 22 листопада 2023 09:21

Європейська інтеграція України: друзі та недруги Рекомендовані

У нашому побратимському Університеті імені Марії Кюрі-Склодовської 14 листопада 2023 року відбулася поважна Міжнародна наукова конференція «Членство України в Європейському Союзі – перспективи та виклики”. На ній були представлені погляди на можливості та перешкоди європейської інтеграції України польських, українських і французьких науковців. До участі у роботі конференції було запрошено професора Анатолія Круглашова – завідувача кафедри політології та державного управління, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Він представив доповідь на тему  «Вступ України до ЄС та формування нової архітектури європейського континенту». В ній йшлося про реальний внесок нашої держави в європейську безпеку, значення успішного інтеграційного процесу як для України, так і ЄС, домашні завдання для України на цьому шляху та потребу змін у самому Євросоюзі. Окремо доповідач зупинився на безпекових загрозах, які породжують для України та ЄС проросійські політичні сили в Європі, зокрема діяльності та позиції уряду В. Орбана, який дедалі активніше не лише проголошує, але й реалізує  кремлівські політичні сценарії.

У виступах на конференції взяли участь також інші українські вчені, серед яких варто відзначити змістовний виступ професора Валерія Копійки – директора Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка та інших дослідників. Вагомими були виступи та пропозиції з боку польських колег, насамперед, професора Марека Петрася – директора Інституту міжнародних відносин УМСК та професора Радослава Пастушко. У конференції взяли участь також представники дипломатичних служб і влади міста Люблін. Успішну координацію конференції забезпечила професор Сильвія Кухарук – директор Європейського центру УМСК. Передбачається публікація матеріалів конференції та розвиток висловлених на ній  ідей в подальшій співпраці поміж дослідниками та відповідними науковими центрами.       

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна