Неділя, 03 грудня 2023 12:59

Вивчаючи минуле думаємо про майбутнє Рекомендовані

З 27 до 30 листопада у стінах Чернівецького національного університету тривав семінар-тренінг «Вивчення локальної історії пакту Молотова-Ріббентропа на прикладі родинних історій колишніх і теперішніх мешканців та мешканок Чернівців», організований спільно Дюссельдорфським університетом ім.Г.Гейне (Німеччина) та ЧНУ імені Ю.Федьковича. У перший день учасники тренінгу обговорили геополітичну ситуацію у переддень Другої світової війни, зміст пакту Молотова-Ріббентропа та його вплив на перебіг суспільно-політичних подій на регіональному рівні разом з Наталією Нечаєвою-Юрійчук, доцентом кафедри політології та державного управління, науковицею НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича.

Завдяки креативному підходу Жанни Кеберляйн, наукової співробітниці кафедри східноєвропейської історії Дюссельдорфського університету, керівниці проєкту «Локальна історія пакту Молотова-Ріббентропа», знайомство учасників тренінгу відбулося через реальний дотик сучасного з минулим – речі, які у понеділок були разом з ними і які мають для кожного символічне значення.

Робота з документами, фото та відвідання архіву стали наступним етапом спільної роботи, яку учасники провели разом з Андрієм Усачем, істориком, головою ГО «Після тиші», а також Марії Гуцу, начальника відділу використання інформації документів Державного архіву Чернівецької області. А на завершення, візит до Музею історії Євреїв Буковини та екскурсія від його директора – Миколи Кушніра.

У тренінгу взяли участь студенти кафедри історії України факультету історії, політології та міжнародних відносин (бакалаври і магістри спеціальності «Історія та археологія» та «Середня освіта (Історія)»), працівники музеїв та ЧОУНБ імені М.Івасюка, зацікавлені особи.

Тренінг проведений у рамках, який реалізовується у рамках міжнародного наукового проекту «Громадяни досліджують локальну історію пакту Молотова-Ріббентропа у Чернівцях», який реалізовується двома партнерськими університетами – Дюссельдорфським університетом ім.Г.Гейне та ЧНУ імені Юрія Федьковича викладачами кафедри політології та державного управління, кафедри історії України, кафедри міжнародних відносин та суспільних комунікацій, а також працівниками відділу міжнародних зв’язків).

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна