Понеділок, 11 грудня 2023 11:11

Місцеве самоврядування - фундамент державності Рекомендовані

       Щороку в грудні Україна відзначає День місцевого самоврядування. Випробування російсько-української війни зробили ще більш очевидним його значення для стійкості та безпеки нашої держави. 7 грудня в Чернівецькій обласній Раді відбувся круглий стіл, присвячений відзначенню Дня місцевого самоврядування, на якому були присутні науковці та практики – представники територіальних громад та інші публічні службовці, лідери громадських організацій та інші. Вони обговорювали здобутки і завдання спільної роботи в умовах воєнних викликів, разом шукали вирішення питань, які хвилюють мешканців громад, пропонували своє бачення перспектив розвитку системи місцевого самоврядування в нашому регіоні та Україні в цілому.

      Роботу круглого столу модерували перший заступник голови Чернівецької обласної ради, доцент кафедри політології та державного управління Микола Гуйтор та директор Чернівецького регіонального центру підвищення кваліфікації кандидат наук із державного управління Микола Ярмистий. Захід був організований Чернівецьким РЦПК спільно з Чернівецькою обласною радою та Асоціацією органів місцевого самоврядування Чернівецької області «Агенція розвитку громад Буковини».

        До участі в ньому були запрошені науковців кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича. Так, в обговоренні важливих питань місцевого самоврядування взяв участь директор НДІ європейської інтеграції проф. Анатолій Круглашов, а також заступник директора НДІ ЄІРД з наукової роботи проф. Наталія Ротар. До участі також був запрошений заступник керівника Центру білорусистики, літуаністики та балтійських студій НДІ, доц. Сергій Швидюк, але його та деяких інших учасників можливості виступити позбавила повітряна тривога, оголошена в регіоні. Попри це, основні питання дискусії встигли розкрити й учасники обговорення внесли низку конкретних пропозицій, які заслуговують на належну увагу виконавчої влади, законодавців і керівників місцевого самоврядування в Україні.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна