П'ятниця, 26 січня 2024 10:04

Асоціація політичних наук відновлює активну роботу Рекомендовані

25 січня 2024 року у Львівському національному університеті імені Івана Франка відбувся з’їзд Асоціації політичних наук України (АПНУ), яка є членом Міжнародної асоціації політичних наук (IPSA). З’їзд пройшов у змішаному форматі, як в онлайн, так і офлайн режимі.

Про роботу Асоціації за останні роки доповів її голова Олег Рафальський – доктор історичних наук, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України. Нові напрямки роботи та стратегію розвитку АПНУ окреслила у своїй доповіді перший віце-президент Галина Зеленько – доктор політичних наук, професор, член-кореспондент НАН України. Також було заслухано дві наукові доповіді, зокрема професорів Віктора Котигоренка (Київ) і Віталія Литвина (Львів).

Після виголошених доповідей відбулося жваве та зацікавлене обговорення цілей і завдань роботи Асоціації в умовах російсько-української війни. Йшлося про перспективи розвитку політичної науки в Україні, потреби та можливості взаємодії українських політологів. Змістовними бути виступи зокрема професорів Анатолія Романюка (Львів), Олександра Фісуна (Харків) та інших учасників дискусії. Конкретними пропозиціями щодо оновлення змісту і форм діяльності Асоціації поділився професор Анатолій Круглашов (Чернівці), наголосивши на необхідності обов’язкового вивчення основ політології у ЗВО Україні та створення цілісної програми громадянської та політичної освіти в Україні.

На з’їзді Асоціації політичних наук України було обрано новий склад президії, до якої зокрема повторно увійшов професор А. Круглашов – зав. кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича, директор Науково-дослідницького інституту Європейської інтеграції та регіональних досліджень. Головою знову обрано О. Рафальського. Ухвалено низку рішень, насамперед, зі створення робочої групи для підготовки практичних кроків з розвитку політичної науки в Україні та оновлення змісту й форм діяльності Асоціації, створення сучасного веб-сайту та наукового журналу АПНУ.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна