Субота, 03 лютого 2024 10:34

Пам’ятаємо… Рекомендовані

27 січня – Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Щороку ми згадуємо тих, кого всередині минулого сторіччя знищила тоталітарна машина націонал-соціалізму. Ми звертаємося до минулого, щоб належно розуміти сучасне. В умовах російської війни проти України ми краще усвідомлюємо, що лише разом ми можемо подолати зло, яке чинить проти України й українців російський агресор.

Про трагедію Бабину Яру вересня 1941 року, про українців – праведників народів світу, про сучасні злочини рашистів у Бучі, Ірпіні, Маріуполі й інших українських містах розповіла студентам Чернівецького вищого комерційного училища ДТЕУ Київського державного торговельно-економічного університету (група КНК 922) доцент кафедри політології та державного управління, співробітниця НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича Наталія Нечаєва-Юрійчук. Разом з завідувачкою відділу інформаційних технологій та електронних ресурсів ЧОУНБ ім. М. Івасюка, керівницею кіноклубу  Docudays UA Галиною Добровольською в рамках діяльності кіноклубу Docudays UA при обласній універсальній науковій бібліотеці ім. М. Івасюка учасники заходу подивилися документальну кінострічку Володимира Чеппеля «Бабин Яр: у пошуках пам’яті», який розповідає про трагічно відоме місце масових страт євреїв та інших жертв нацизму, про трагедії Другої світової війни та Куренівки. Після перегляду кінострічки учасники події спробували з’ясувати, що таке права людини і які із них порушують тоталітарні й авторитарні системи. Спільна розмова спонукала до роздумів про ціну байдужості й значення згуртованість, відповідальність перед собою та суспільством. Пам’ятаємо трагедії минулого і єднаємося, щоб здолати сучасне агресивне зло.      

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна