Субота, 06 квітня 2024 19:19

Дорога до НАТО Рекомендовані

001

      4 квітня 2024 року у Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбувся Українсько-румунський круглий стіл «Українсько-румунське безпекове партнерство в контексті інтеграції України до НАТО», Поважний захід був присвячений 75-річчю утворення Північноатлантичного Альянсу та 20-річчя членства Румунії в НАТО. Крім нашого університету його співорганізаторами виступив Регіональний центр підвищення кваліфікації, Чернівецька обласна військова адміністрація, Чернівецька обласна рада та інші інституції.


     Круглий стіл пройшов на високому представницькому рівні. Детальнішу інформацію про нього можна отримати тут: https://www.chnu.edu.ua/novyny/aktualni-novyny/v-universyteti-vidbuvsia-ukrainsko-rumunskyi-kruhlyi-stil/
     До цього додамо, що серед запрошених експертів бути присутні та виступили з низкою аргументованих позицій та пропозицій науковці, які представляли факультет історії, політології та міжнародних відносин. Так, кафедру політології та державного управління представив зав. кафедри проф. Анатолій Круглашов, директор ЕДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) і доцент Наталія Нечаєва-Юрійчук, наукова співробітниця НДІ ЄІРД. Вагомий внесок в обговорення проблем дискусії внесли викладачі кафедри міжнародних відносин і суспільних комунікацій, її завідувач д.політ.н. Віталій Макар та професори Володимир Фісанов і Сергій Федуняк.
     Обговорення двосторонніх відносин і підтримки України на шляху до НАТО з боку Румунії було плідним і конструктивним. Захід успішно модерували доцент Сергій Гакман, заступник директора РЦПК і доктор Дорін Попеску – відомий румунський дипломат та експерт-міжнародник. Головний висновок з проведеного заходу можна сформувати так: «Україна має бути в НАТО, а НАТО повинно бути з Україною». До перемоги над російським агресором і створення умов нового мирного й безпечного світового порядку.
     Детальніші відомості про програму Круглого столу можна знайти тут.

 

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна