Четвер, 18 квітня 2024 12:21

Про освіту й критичне мислення: круглий стіл у ліцеї імені Георгіє Асакі Рекомендовані

001

      В умовах триваючої російсько-української  війни критичне мислення й медіаграмотність набувають особливої ваги. Лавини дезінформації й фейків, що їх продукує росія, спонукають нас до ще більш усвідомленої відсічі агресору на всіх рівнях.

17 квітня 2024 р. у ліцеї імені Георгіє Асакі у м. Герца відбувся круглий стіл на тему «Російсько-українська війна: 2014 – дотепер», під час якого його учасники обговорили різні форми російської агресії проти нашої держави. Вони з’ясовували причини й вплив російського агресора на наше повсякденне життя, зокрема через продукування фейків та поширення дезінформації. Запрошеним спікером була Наталія Нечаєва-Юрійчук, доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Ю. Федьковича. В обговоренні активну участь взяли учні ліцею, та їхні вчителі – Міну Павалакі та Анна Апетрі-Онофрей (обидва – випускники кафедри), з ініціативи яких й відбувся круглий стіл, громадські активісти, представники органів районної влади.

        Учні цікавилися, як захистити себе від деструктивного впливу російської пропаганди, з якою метою поширюються фейки й дезінформація і як вони впливають на наше життя. На завершення обговорення молоді люди були запрошені на День відкритих дверей факультету історії, політології та міжнародних відносин, який відбудеться вже у цю неділю, 21 квітня.

        Відзначимо, що кафедра політології та державного управління вже понад десять років ініціює різнопланові й системні заходи з громадянської освіти в нашому регіоні, за підтримки Департаменту освіти та науки ЧОВА та освітніх закладів нашого краю.

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна