П'ятниця, 19 квітня 2024 12:27

Пошуки виходу з манівців Рекомендовані

001

18 квітня 2024 року на факультеті історії, політології та міжнародних відносин відбулася експертна дискусія  «Партнерство України та Польщі в умовах змін безпекового середовища в ЦСЄ». Її організаторами стали кафедра політології та державного управління, НДІ європейської інтеграції Чернівецького національного (НДІЄ ЄІРД) університету імені Юрія Федьковича та Центр Східної Європи (ЦСЄ) Університету Марії Склодовської-Кюрі у Любліні.

Учасників дискусії привітав декан факультету професор Олександр Добржанський, який наголосив на важливості  розвитку та зміцнення польсько-українського партнерства. З аналізом поглядів польської сторони на сучасний стан, проблеми і пріоритетні завдання відносин з Україною виступив директор ЦСЄ професор Валентин Балюк. Він відзначив помилки та недопрацювання політиків з обох сторін в умовах критичних геополітичних випробувань. На слабкості в діалозі та стратегічній комунікації партнерів звернув увагу модератор дискусії професор Анатолій Круглашов, який окремо акцентував на значенні науково-аналітичного забезпечення політики в обох країнах і на його недоліках. В дискусії активну участь взяли науковці, які вивчають регіональну проблематику та безпекові питання. Зокрема доцент кафедри політології та державного управління, науковий співробітник НДІ ЄІРД Сергій Швидюк, заступник декана ФІПМ доцент Владислав Струтинський, доцент кафедри міжнародних відносин Іван Осадца. Активно долучилися до заходу також студенти, зокрема з Євроклубу Жана Моне “Unity Path”, політологічного товариства «Аналітик».

Підсумовуючи дискусію, польський гість і модератор відзначили необхідність нових спільних зусиль для розвитку стратегічних комунікацій між нашими країнами та народами, важливості для політиків уважно й системно прислуховуватися до порад науковців і експертів як у розвитку партнерських взаємин поміж Україною та Польщею, так і в реалізації безпекових та інших важливих ініціатив у регіоні Центрально-Східної Європи.

     

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна