Понеділок, 10 червня 2024 12:34

Перспективи євроінтеграції України Рекомендовані

001

 

     Упродовж двох днів у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича проходила міжнародна науково-практична конференція «ЄС-Східне партнерство в умовах геополітичних змін і безпекових викликів: можливості та нові формати співпраці». Її організували спільно  Українська асоціація викладачів та дослідників Європейської інтеграції та Науково-дослідний інститут європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. Конференція проходила 6 – 7 червня 2024 року у змішаному форматі. 


     Учасників конференції привітали новообраний ректор університету професор Руслан Білоскурський, перший заступник голови Чернівецької обласної Рали доцент Микола Гуйтор, декан факультету історії, політології та міжнародних відносин нашого університету професор Олександр Добржанський і Світлана Шитікова – координаторка Національного Еразмус+ Офісу в Україні. На значенні конференції та змісті її роботи наголосили її співорганізатори: Ірина Сікорська  - голова УАВДЄІ та Анатолій Круглашов – директор НДІ ЄІРД, зав. кафедри політології  та державного управління.
     Після проведення пленарного засідання, робота конференції послідовно концентрувалася на обговоренні наступних питань:
• Євроінтеграційні стратегії країн Східного Партнерства: від формату сусідства до повноправного членства. 
• Амбівалентність європейської політики: роль ЄС та Східного партнерства у протистоянні російській повномасштабній війні проти України. 
• Трансформаційні процеси у країнах Східного партнерства: пошук та імплементація новаторських рішень. 
• Синергія зусиль академічних і громадських спільнот у країнах Східного партнерства: консолідація євроінтеграційного курсу на тлі російської агресії.
     Участь у роботі наукового-практичного заходу взяли представники України, Великобританії, Грузії, Молдови та Румунії. Від ЧНУ імені Юрія Федьковича активну участь у проведенні конференції взяли професор Наталія Ротар, заступник директора НДІ ЄІРД, доценти Сергій Швидюк і Наталія Нечаєва-Юрійчук, інші представники Інституту та кафедри політології та державного управління. Передбачається ближчим часом видання матеріалів конференції.     

 

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна