Вівторок, 18 червня 2024 06:21

Реальність у контурах теорій Рекомендовані

001

     14 – 15 червня 2024 року в Європейському гуманітарному університеті (Вільнюс, Литва) відбулася Міжнародна наукова конференція «Контури сучасної критичної теорії», яка об’єднала науковців із різних країн Європи, зокрема Литви, ФРН, Швейцарії, Польщі та інших. Йшлося про міждисциплінарні пошуки відповідей на питання, поставлені сучасними безпековими, геополітичними, соціальними та економічними реаліями перед європейськими народами та країнами.


     Українські вчені також буди запрошені до активної участі в роботі наукового заходу, зокрема представники з Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Національного університету Києво-Могилянська академія тощо Робота конференції відбувалася в змішаному режимі.
На пленарному засіданні як один із ключових доповідачів виступив професор Анатолій Круглашов, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича. Він розкрив у своїй доповіді тему «Деколонізація пострадянського простору та критична верифікація концепції ретроімперіалізму», в який поєднав відомий теоретичний підхід до вивчення процесу руйнування колоніальних імперій і творення нових незалежних держав і дослідницький потенціал авторської концепції ретроімперіалізму. На запрошення організаторів, доповідь була виголошена англійською мовою. На другий день роботи конференції проф. А. Круглашов модерував роботу панелі на тему «Постколоніальні дослідження». Конференція була добре організованою, діалог та дискусії учасників плідними, а теми для обговорення стосувалися як цілком прикладних питань, так і важливих напрямків нових теоретичних і методологічних пошуків у царині соціальних і гуманітарних наук.

 

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна