Ми ще перебуваємо на тій стадії, коли забезпечуємо нашу мінімальну, але основну для нашої державності мету – вистояти й обов’язково перемогти. Це те, на чому мусимо сконцентрувати зусилля. І на цьому тяжкому й довгому шляху до перемоги нам потрібно змінювати себе, суспільство й державу.

Понеділок, 17 липня 2023 07:50

Запрошення зі Страсбургу

В умовах триваючої війни та багатьох все ще невирішених питань реформування публічного управління одним із пріоритетних завдань, що стоять сьогодні перед усіма нами, є просування та захист інтересів України на всіх рівнях. Цьогоріч представництво інтересів України у важливому експертному органі Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи повторно було надано професору Анатолію Круглашову, зав. кафедри політології та державного управління, директору НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. У червні прийшло повідомлення про його повторне обрання членом Групи незалежних експертів з Європейської Хартії місцевого самоврядування (останній міжнародно-правовий акт справедливо називають Конституцією місцевого та регіонального  самоврядування Європи).       

Два дні, 6 – 7 липня 2023 р. тривав у Чернівцях Бізнес – форум Україна-Румунія- Молдова, на якому обговорювалися важливі питання трьохсторонньої співпраці та ініціативи щодо її посилення. В рамках форуму Чернівецька обласна рада та НДІ європейської інтеграції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (ГДІ ЄІРД) провели круглий стіл на тему «Транскордонне співробітництво наукових і освітніх закладів України, Румунії та Республіки Молдова» в Червоній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Захід модерували його співорганізатори - перший заступник голови Чернівецької обласної Ради доцент Микола Гуйтор і директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ ім. Ю. Федьковича професор Анатолій Круглашов.

Співпраця в рамках трикутника Україна-Молдова-Румунія має важливе для нашої держави та суспільства значення. Особливу роль покликані тут відгравати освітні і наукові заклади. Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича зробив і продовжує робити чимало для розвитку цього співробітництва.

Нещодавно у нашого університету з’явився новий партнер за програмою Еразмус +. Ним став динамічний та авторитетний Гданський університет.

Понеділок, 03 липня 2023 18:10

Літня школа у Вроцлаві

Питання стійкості України, її перемоги та шляху до ЄС хвилюють і наших друзів та партнерів. Тому наприкінці травня цього року у Вроцлавському університеті – партнері  Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича відбулася міжнародна Літня школа «Україна на шляху до Європи».

Анатолій Круглашов, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича 

Попри сподівання російського агресора, що українська держава впаде у перший тиждень повномасштабного вторгнення, цього не сталося, і величезний внесок у це зробили не тільки наші воїни, а й наші громадяни, волонтери, а також державні службовці. Голова НАДС Наталія Алюшина наводила дані, що більшість державних службовців залишилися виконувати свої обов’язки і 90% з них планують і надалі залишатися на державній службі. Це свідчить про високий рівень відданості своїй професійній діяльності, своєму покликанню, своєму громадянському вибору. Нині у нас понад три з половиною тисячі державних службовців перебувають в рядах Збройних Сил України, захищаючи нашу державу зі зброєю в руках, але ті, які залишилися на своїх посадах, теж намагаються виконувати свої обов’язки максимально свідомо і сумлінно. І це світла сторона того, що ми переживаємо з 2014 року, а особливо – з 24 лютого 2022 року.

Війна, пандемія Covid-19, не кажучи вже про фінансову, економічну, міграційну та інші кризи, – це випробовування для мільйонів людей у різних куточках світу. І від ефективності політичних і соціальних комунікацій залежить їх життя та безпека. Про комунікаційні проблеми й виклики сьогодення йшла мова на міжнародній конференції «Комунікація у часи (полі)криз та цифрових руйнівних трансформацій», організованій Бухарестським університетом спільно з Інститутом міжнародної журналістики Школи Журналістики І.Скріппа (Університет Охайо, США) та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича.

Сторінка 1 із 27

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна