Четвер, 07 липня 2022 08:39

Бачення витоків і наслідків війни в Україні

 

4 липня 2022 року в режимі онлайн відбулася Міжнародна конференція, організована спільно НДІ європейської інтеграції Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (НДІ ЄІРД), Інститутом Дунайського регіону та Центральної Європи (Відень, Австрія) та Центром досліджень конфліктів і миру Університету Оснабрюк (ФРН) нга тему “Регіональна перспектива війни в Україні”.

В дискусії, яка також транслювалася в режимі реального часу, взяли участь знані експерти та дослідники з України та інших європейських держав. Учасників конференції привітали її співорганізатори — керуючий менеджер Інституту ДРЦЄ Себастьян Шафер, професор Університету Оснабрюк Ульріх Шнекенер та директор НДІ ЄІРД професор Анатолій Круглашов (ініціатор заходу), які розкрили цілі та завдання наукового обговорення, його очікувані результати.

Перша панель конференції була присвячена темі “Оцінки динаміки та ситуації війни, російської агресії та української оборони”. З доповідями на ній виступили проф. Анатолій Круглашов, експерт Надія Афанасьєва (Український Інститут міжнародної політики, Київ, Україна), професор Харківського національного університету імені Василя Каразіна Наталія Вінникова. Вони зосередили увагу на витоках та характері російсько-української війни, її розвитку та прогнозованим наслідкам, проаналізували масштаб воєнних злочинів росії проти цивільного населення, загострили увагу присутніх на потребах у військово-політичній та фінансово-економічній допомозі Україні в її боротьбі за свій суверенітет та мирне й демократичне майбутнє Європи і світу. Роботу цієї панелі модерував Себастьян Шафер.

Друга панель об'єднала зусилля зарубіжних експертів, а саме : Мінни Аландер (Німецький інститут міжнародних і безпекових справ, Берлін, ФРН), Андреаса Умланда (Стокгольмський Центр Східноєвропейських студій Шведського Інституту міжнародних відносин), Мігая-Равана Унгуряну (Румунський центр російських студій Університету Бухаресту). На цій частині конференції були уважно розглянуті реакція світових та європейських держав на російську війну в Україні, еволюція позицій провідних країн ЄС і НАТО, значення надання Україні допомоги та висловлені оцінки її потреб у подальшій підтримці. Роботу другої панелі модерував професор Ульріх Шнекенер.

До доповідачів надходили запитання від учасників конференції, на які вони дали вичерпні відповіді. Повний запис конференції можна подивитися за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=x0c71YBtbfA 

Організатори заходу домовилися й надалі зміцнювати свою різнобічну співпрацю та координацію зусиль на підтримку України. 

Програма конференції

  

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 жовтня 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 жовтня 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 листопада 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна