Аналітика воєнного часу

Ми ще перебуваємо на тій стадії, коли забезпечуємо нашу мінімальну, але основну для нашої державності мету – вистояти й обов’язково перемогти. Це те, на чому мусимо сконцентрувати зусилля. І на цьому тяжкому й довгому шляху до перемоги нам потрібно змінювати себе, суспільство й державу.

Анатолій Круглашов, доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича 

Попри сподівання російського агресора, що українська держава впаде у перший тиждень повномасштабного вторгнення, цього не сталося, і величезний внесок у це зробили не тільки наші воїни, а й наші громадяни, волонтери, а також державні службовці. Голова НАДС Наталія Алюшина наводила дані, що більшість державних службовців залишилися виконувати свої обов’язки і 90% з них планують і надалі залишатися на державній службі. Це свідчить про високий рівень відданості своїй професійній діяльності, своєму покликанню, своєму громадянському вибору. Нині у нас понад три з половиною тисячі державних службовців перебувають в рядах Збройних Сил України, захищаючи нашу державу зі зброєю в руках, але ті, які залишилися на своїх посадах, теж намагаються виконувати свої обов’язки максимально свідомо і сумлінно. І це світла сторона того, що ми переживаємо з 2014 року, а особливо – з 24 лютого 2022 року.

Анатолій ІСАК (автор), Pogliad.ua

Україна пережила довгий період зачистки інформаційного простору від національно-державницького змісту

Політологія в її сучасному вигляді – явище новітнього часу. Це сталося в період утвердження індустріального суспільства, коли разом з бурхливим розвитком наукового знання виникли нетрадиційні стосунки між людиною і навколишнім світом. Нові історичні умови життя породили великий попит на ідеї демократії, яка дедалі більш стає формою організації суспільно-політичного життя.

З політичних традицій і спадкоємності влади ми розпочали розмову із професором, доктором політичних наук, завідувачем кафедри політології та державного управління Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Анатолієм КРУГЛАШОВИМ. Уже в бесіді дізнався, що коло наукових інтересів науковця охоплює дослідження проблем європейської інтеграції, історії та теорії політичної науки, політичної історії Східної Європи, посткомунізму, етнополітології, політичну регіоналістику та окремі аспекти теорії та практики державного управління.

Ті з українців, хто схиляється до наративів на кшталт "давайте вже здамося, тільки би не було більше жертв", повинні збагнути: навіть здача частини територій Росії не зупинить загибелі українців, а лише збільшить кількість смертей.

Таку думку у коментарі molbuk.ua висловив доктор політичних наук, професор ЧНУ імені Юрія Федьковича Анатолій Круглашов.

"Європа зараз проходить тест на свою солідарність і на підтримку України. Підтримати Україну, зокрема морально, для Європи зараз життєво важливо і в її інтересах. Тому що сьогодні війна в Україні, розв'язана Росією, не є лише війною проти України. Вона є війною проти європейського порядку, норм міжнародного права", — каже директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ ім. Ю. Федьковича Анатолій Круглашов.

 

Page 1 of 2

Новини партнерів

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

«На пенсію – не раніше, ніж відпрацюєш 35 років», - експерт РПР

20 October 2017

11 жовтня в дію вступив закон про пенсійну реформу, який закріплює осучаснення пенсій та збільшення мінімального страхового стажу. Якщо перша новація є великим позитивом для тих, хто вже вийшов на...

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

Корупція в медицині – здоров’я за готівку

20 October 2017

За даними загальнонаціонального соціологічного опитування, проведеного Фондом «Демократичні інціативи імені Ілька Кучеріва» (http://dif.org.ua/) у вересні 2017 року, майже 72% українців вважають, що Україні потрібна медична реформа.

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

«В поліції лише 10% нових облич» - експерт ЦППР

24 November 2017

За майже два роки з моменту створення Національної поліції ситуація в цій сфері суттєво не змінилась. Причина у відсутності системних змін, у половинчастості заходів і у масовому збереженні тих самих...

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна