Аналітика воєнного часу

З 20 лютого 2014 року ми живемо в умовах війни, два останні роки – в умовах повномаштабного вторгнення росії. Охарактеризувати загальну ситуацію, проаналізувати, з якими складнощами зустрілася система публічної служби в Україні і Чернівецькій області зокрема та які загрози продовжують бути реальними, ми попросили Анатолія Круглашовапрофесора, завідувача кафедри політології та державного управління, директора НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень ЧНУ імені Юрія Федьковича.  

Анатолій Круглашов, професор, завідувач кафедри політології та державного управління, директор НДІ європейської інтеграції та регіональних досліджень Чернівецького національного університету ім. Юрія Федьковича.

Джерела стійкості нашої держави в умовах сучасних  загроз – дуже важлива і непроста тема. Позитивним є те, що система публічного управління загалом й місцевого самоврядування зокрема спромоглися підтвердити два важливих аспекти свої життєдіяльності. Перший: вона пройшла випробування повномасштабного вторгнення і засвідчила свою спроможність вистояти в екстремальних, надзвичайно складних і безпрецедентних умовах. Другий: пройшовши ці випробування, система місцевого самоврядування засвідчила, що реформа децентралізації влади, яка розпочалися з квітня  2014 року, показала  свою життєву необхідність і результативність (до речі, часом задумуюся, який сенс закладався у тому, щоби Концепція децентралізації була прийнята саме першого квітня – можливо, у нашої управлінської еліти дуже загострене почуття гумору). Щоправда, саме про результативність і ефективність ми можемо вести мову тільки на рівні територіальних громад, тобто на рівні того базового самоврядування, яким у нас за чинним законодавством є сільська, селищна і міська ради. Щодо інших рівнів розвитку місцевого самоврядування, або, скажімо, представницьких інститутів місцевого самоврядування – районних і обласних рад, то про це доведеться говорити без подібного позитиву.

Републікація інтерв'ю директора НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень професора Анатолія Круглашова - виданню NETWORKUA ©

Републікація інтерв'ю директора НДІ Європейської інтеграції та регіональних досліджень професора Анатолія Круглашова - виданню NETWORKUA ©

Ми ще перебуваємо на тій стадії, коли забезпечуємо нашу мінімальну, але основну для нашої державності мету – вистояти й обов’язково перемогти. Це те, на чому мусимо сконцентрувати зусилля. І на цьому тяжкому й довгому шляху до перемоги нам потрібно змінювати себе, суспільство й державу.

Page 1 of 3

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна