Thursday, 31 August 2023 12:35

«Якщо хочемо вижити - мусимо перемогти»: політолог із Чернівців – про майбутнє України Featured

Ми ще перебуваємо на тій стадії, коли забезпечуємо нашу мінімальну, але основну для нашої державності мету – вистояти й обов’язково перемогти. Це те, на чому мусимо сконцентрувати зусилля. І на цьому тяжкому й довгому шляху до перемоги нам потрібно змінювати себе, суспільство й державу.Про це у коментарі "МБ" сказав доктор політичних наук, професор, завідувач кафедри політології та державного управління ЧНУ імені Юрія Федьковича Анатолій Круглашов, пише molbuk.ua

Зокрема, розмірковуючи над тим, якою буде Україна після перемоги, експерт зазначив:

"Уже тепер багато і виправдано говорять про те, що нам треба розробляти плани відбудови України. Я ж ставлю запитання: відбудови якої України? Повернення до стану 1991-го, 2014 чи навіть 2022-го років? Я сумніваюся, що це – та мета, заради якої гинуть наші хлопці та дівчата. Як суспільство ми зараз проходимо через тяжкий, кривавий і дуже страшний шлях осмислення свого сьогодення і майбутнього.

Повсякденні втрати, хвилювання, страхи, невпевненість у завтрашньому дні є величезним викликом нашого воєнного повсякдення.
Ніхто з нас, навіть у глибокому тилу, не знає, чи прокинеться вранці, яким буде наступний день, які можливі лиха чи випробовування на нас чекають. Але ми повинні усвідомити, що така Україна, якою вона була раніше, – це не та держава, що спроможна належно забезпечити собі гідне місце в мінливому й небезпечному світі.

Осмислення цих завдань і має бути тим поштовхом до формування національного бачення не тільки того, заради чого ми не здаємося, боремося і переможемо, але й того, куди нам рухатися далі, до якого саме майбутнього.

Для кожного поняття перемоги різне. Для когось це означає просто фізично вижити. Хтось, і в тому числі чинний президент, наголошує, що ми повинні повернути свої території до кордонів 1991 року. Я ж замислююся над іншим: гаразд, нарешті ми зможемо вибити ворога з тимчасово окупованих територій. Та чи це означає завершення війни? На жаль, не можу сказати, що так.

Сценарії історичного процесу пишуться надзвичайно цікаво, багатьма авторами й здебільшого непередбачувано. Зрозуміло одне: якщо хочемо вижити і як нація, і як суспільство, ми повинні перемагати й перемогти. Це єдине, що можна стверджувати достатньо категорично.

Ясна річ, що це перспектива не для всіх. Дуже багато наших співвітчизників опинилися за кордоном. Частина з них не планує повертатися. І це теж серйозний виклик. Одним із результатів цієї війни стає не просто демографічна криза, а демографічна катастрофа. Розв’язувати це питання – надзвичайно складне, але й не неухильне завдання для суспільства та влади.

Однозначно, що попереду нас чекають випробування. Інколи вони можуть бути дуже важкими. Перед нами ворог, від якого можна чекати всього. Але сценарій капітуляцій і порозуміння з таким ворогом є не просто нереалістичним, а й безперспективним. Вистояти, перемогти й формувати європейську Україну – це гідна перспектива", - сказав Анатолій Круглашов.

Як відомо, 24 серпня Україна відзначила свій 32-ий День Незалежності. Це вже другий рік поспіль українці зустрічають День Незалежності своєї країни в умовах війни.

 

Редактор: Галина Олійник

27-08-2023, 19:40

 

Інтерв'ю опубліковане у виданні "Погляд" за адресою: https://molbuk.ua/news/292990-yakshcho-khochemo-vyzhyty-musymo-peremogty-politolog-iz-chernivciv-pro-maibutnie-ukrainy.html?fbclid=IwAR2Wq-obrxFYj5I9tNgKLaOMMgJIwILy8HL449jbgJD9bY3H6nNF8jfRCCQ 

Про нас

Ми Науково-дослідницький інститут Європейської інтеграції та регіональних досліджень (НДІ ЄІРД) що є структурним науковим та навчальним підрозділом Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.

Будьмо на зв'язку:

Контакти

  rieirssite (@) gmail.com
  +380372 52 30 53
  +380372 55 71 82
  Вул. Нагірна, 7
Чернівці, 58001, Україна